Tags

, ,

Konsolidacja kredytów to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden mniejszy. Za sprawą konsolidacji zamiast poświęcać czas i energię na cykliczną obsługę kilku zobowiązań, będziemy spłacać łącznie tylko jedną, często zdecydowanie niższą ratę, jest to jedna z większych zalet konsolidacji. Udogodnienie to jest właśnie wynikiem konsolidacji kredytów. Niestety, nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, ponieważ nie dla wszystkich konsolidacja kredytów jest opłacalna.

Bardzo często zdarza się, że zobowiązania zaciągane jak nam się wówczas wydaje na wyjątkowo korzystnych warunkach z biegiem czasu niestety tracą ten walor. Jak się okazuje powodów takiej sytuacji może być wiele – od coraz bardziej agresywnej polityki cenowej banków walczących o nowych i kolejnych klientów, az po zmieniające się warunki makroekonomiczne. Istnieją na szczęście sposoby które pozwolą nam zmienić niekorzystne warunki spłaty bieżących zobowiązań. Jednym z nich jest oczywiście konsolidacja kredytów.

Tylko jedna rata, czyli porządek w domowym budżecie – zrób to razem z 17bankow.com

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym jest on przeznaczony tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych zobowiązań tj. gotówkowych, samochodowych, ratalne, a nawet mieszkaniowych. Rozwiązanie to pozwali nam również zamknąć debet w koncie osobistym czy też pokryć limit karty kredytowej. Spłacone przez “nowy bank” czyli ten w którym zaciągnęliśmy kredyt konsolidacyjny, zobowiązania, pakowane są w jeden kredyt, który spłacany będzie za pomocą jednej czytelnej raty. Działanie to zdecydowanie ułatwi zarządzanie prywatnym budżetem, szczególnie w sytuacji, kiedy spłacamy w tym samym czasie kilka, a nawet kilkanaście zobowiązań jednocześnie.

Niższa rata – wyższy całkowity koszt kredytu

Jak już było wspomniane wcześniej, rata kredytu konsolidacyjnego może być niższa niż suma rat wcześniejszych zobowiązań i faktycznie zazwyczaj tak jest gdyż jest to największa zaleta konsolidacji i głównie z tego właśnie względu decydujemy się na taki krok. Jednak w takiej sytuacji powinniśmy mieć na uwadze, to że bank oferując nam niższą kwotę miesięcznego obciążenia, stosuje wobec nas bardzo prosty trik. Jak się okazuje sposobem banku na obniżenie raty skonsolidowanego kredytu jest wydłużenie okresu finansowania. A zatem konsolidacja swoich kredytów powinny zatem zainteresować się osoby przewidujące chwilowe problemy ze swoją płynnością finansową, mając przy tym na uwadze, również to że wydłużony termin spłaty kredytu zwiększa jego całkowity koszt.

Advertisements