Konsolidacja kredytów to nic innego, jak połączenie wszystkich posiadanych rat w jedną. Dzięki temu spłacamy miesięcznie tylko jedną ratę w jednym banku. Konsolidacji możemy poddać takie kredyty jak: gotówkowy, hipoteczny, samochodowy, zadłużenie na karcie kredytowej, zadłużenie w bieżących rachunkach, a także kredyty ratalne, więcej szczegółów uzyskasz na finansowemiejsce.pl, dlatego warto zajrzeć na te stronę i poznać więcej szczegółów.

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych.

Banki posiadają w swej ofercie dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowy i hipoteczny. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy przyznawany jest z reguły na niższą sumę i krótszy czas, nie potrzebne jest tutaj zabezpieczenie kredytu. Uzyskanie takiego kredytu jest również znacznie prostsze i wymaga mniej formalności. Zdecydowanym minusem jest jednak wyższe oprocentowanie. W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, możemy uzyskać go na większą sumę i dłuższy czas, przy czym wymagane jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Na czym możemy zaoszczędzić?

Konsolidacja kredytów jest świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających wiele zobowiązań. Do każdego kredytu wliczone są: prowizje, oprocentowanie, koszty bankowe, koszty ubezpieczenia i inne koszty bankowe. Łącząc wszystkie raty w jedną redukujemy dodatkowe koszty ponoszone przy spłacie wielu rat. Zakłada się, że konsolidacja kredytów pozwala na oszczędności nawet do 30%. Takie rozwiązanie często pozwala na ustabilizowanie sytuacji finansowej i podratowanie domowego budżetu.

Co jeszcze daje konsolidacja kredytów?

Poza oczywistymi, miesięcznymi oszczędnościami finansowymi konsolidacja kredytów pozwala także na oszczędność czasu. Spłata tylko jednej raty daje komfort i luz psychiczny. Nie trzeba pamiętać o kilku terminach, a ratę wpłaca się tylko do jednego banku. Jest to wygodne, szybkie i bezproblemowe, a przy tym łatwo można kontrolować swoje finanse. Dużym plusem konsolidacji kredytów jest możliwość dostosowania wysokości raty do aktualnych zdolności finansowych. Co prawda niższa rata wiąże się z dłuższym okresem spłaty, ale dla podratowania domowego budżetu warto to zrobić. Nawet z perspektywą płacenia rat przez dłuższy okres, a co za tym idzie, spłacenie wyższych odsetek.

Przygotuj się do konsolidacji.

Wszystkie te informacje brzmią bardzo obiecująco i wydaje się, że konsolidacja to rozwiązanie wszystkich problemów osób zadłużonych. Jest jednak mały szkopuł. Banki chętnie przyznają kredyt konsolidacyjny tylko osobom z dobrą historią kredytową, które nie zalegają ze spłatą rat. Warto więc rozważyć kredyt konsolidacyjny na tyle wcześnie, aby nie mieć jeszcze zadłużenia na koncie, a wszystkie raty spłacać w terminie.

Advertisements